Shropshire Hill Winter Series 2007 - 2008

Race date: 
Tue, 05/02/2008 - 12:01am

SHROPSHIRE HILLS WINTER SERIES 2007 - 2008
After 4 Races
Pos InCat Ladies Series Number Name Club Cat Total Points Races Brie Wre C C LMV
1 780 Peter Ball Shrewsbury SM 301% 3 102% 104% 95%
2 138 Ian Houston Mercia SM 296% 3 103% 97% 96%
3 1 284 Roger Lamb Mercia M40 292% 3 101% 96% 95%
4 2 27 Andy Yapp Mercia M40 291% 3 96% 102% 94%
5 729 Roland Stafford Mercia SM 291% 3 99% 93% 99%
6 720 Andrew Primrose Mercia SM 287% 4 96% 99% 92% 86%
7 1 103 Edward Davies Mercia M50 285% 4 93% 100% 91% 90%
8 823 Juan Castillo Shrewsbury AC SM 285% 3 93% 99% 92%
9 3 208 Matthew Clewes Mercia M40 281% 4 94% 98% 88% 83%
10 2 303 Simon Daws Telford AC M50 280% 4 93% 98% 89% 89%
11 1 428 Anna Bartlett Shrewsbury AC SL 276% 4 94% 94% 87% 89%
12 4 13 Andrew Carruthers Halesowen AC M40 274% 3 94% 95% 85%
13 1041 Steven Cale U/A SM 266% 3 86% 94% 86%
14 5 919 Julian Bradbury Mercia M40 265% 3 90% 88% 86%
15 6 240 Paul Cadman Mercia M40 259% 3 88% 86% 86%
16 1058 Dominic Kirby Shrewsbury AC U4 250% 3 84% 87% 79%
17 7 366 Adrian Donnelly SAC M40 247% 4 81% 85% 81% 80%
18 8 235 Noel Hogan Newport & Dist M40 245% 3 84% 82% 78%
19 739 Dave Woodvine Shropshire Shufflers SM 244% 4 83% 84% 78% 74%
20 845 Tim Devanney Shropshire Shufflers 242% 3 85% 81% 76%
21 3 23 Andy Lewis Shrewsbury AC M50 238% 3 85% 80% 73%
22 1 2 826 Julie Cowley Mercia L40 236% 3 82% 78% 77%
23 2 3 867 Val Swingler Shropshire Shufflers L40 236% 4 80% 80% 75% 76%
24 9 787 Stephen Bajic Telford Harriers M40 235% 3 77% 81% 77%
25 3 4 548 Lisa Garside Telford AC L40 234% 4 79% 80% 76% 75%
26 996 Craig Walker Calder Valley SM 234% 3 83% 81% 71%
27 4 522 Tim Brockington Springfield Striders M50 234% 3 90% 74% 70%
28 10 836 Chris Myles Shropshire Shufflers M40 232% 4 82% 75% 70% 75%
29 11 1079 Nigel Glaze U/A M40 231% 3 80% 75% 76%
30 5 75 Dave Hopkins TAC M50 230% 4 78% 80% 72% 69%
31 12 730 Geoff Beech Telford Harriers M40 230% 3 79% 82% 69%
32 13 1043 Stephen Oliver Shrewsbury AC M40 228% 3 74% 80% 74%
33 1 68 Colin Williamson Shropshire Shufflers M60 227% 3 80% 76% 72%
34 735 Martin Godwin U/A SM 227% 3 80% 71% 75%
35 736 Sandy Mackenzie Newport & Dist SM 221% 3 74% 77% 70%
36 14 1086 Andrew Kettles Springfield Striders M40 220% 3 77% 74% 69%
37 6 170 John Williams Springfield Striders M50 220% 3 78% 71% 71%
38 15 999 Paul Atkinson Calder Valley M40 219% 4 75% 76% 68% 66%
39 7 751 Dave Nichols Mercia M50 218% 3 77% 71% 70%
40 8 245 Paul Sanderson Telford AC M50 217% 3 73% 73% 71%
41 1084 Simon Griffiths U/A SM 216% 3 78% 71% 68%
42 9 1092 Dave Gould Trail Running Association M50 213% 3 73% 74% 67%
43 1068 Andi Davies Mercia SM 212% 2 109% 103%
44 333 Tim Werrett Mercia SM 210% 2 103% 107%
45 982 Pete Vale Mercia SM 204% 2 98% 106%
46 16 601 Richard Paddock Shropshire Shufflers M40 204% 3 69% 72% 63%
47 995 James Adney Bristol Tri SM 203% 3 72% 66% 66%
48 10 56 Chris Good Ludlow M50 198% 3 68% 66% 64%
49 17 827 Richard Haynes Amazing Feet M40 196% 3 70% 65% 60%
50 593 Mark Bollom Mercia SM 194% 2 99% 95%
51 18 139 Ian Hughes Shrewsbury AC M40 192% 2 96% 97%
52 1108 Patrick Wooddisse Bristol and West SM 189% 2 92% 97%
53 5 386 Maria Spurling Shropshire Shufflers SL 187% 4 60% 64% 64% 60%
54 1114 Stanley Charles Clwydian Range Runners SM 187% 2 90% 97%
55 19 936 Mark Paviour Presteigne Pacers M40 184% 2 90% 94%
56 646 Sam Robson Oswestry SM 184% 2 89% 94%
57 20 67 Colin Lancaster Telford AC M40 180% 2 90% 90%
58 21 941 Maurice Reid Newport & District RC M40 174% 2 85% 90%
59 424 Andrew Beeston Shrewsbury AC SM 173% 2 86% 87%
60 1121 Dave Sykes Tattenhall Runners SM 171% 2 85% 86%
61 22 132 Henry Thomas Telford AC M40 171% 2 89% 81%
62 4 6 261 Polly Gibb Mercia L40 170% 2 88% 82%
63 23 800 William Harris Shropshire Shufflers M40 170% 2 90% 79%
64 853 Jon Hedger U/A SM 165% 2 84% 81%
65 24 490 Andrew Mason Springfield Striders M40 165% 2 87% 78%
66 7 900 Alison Tickner Oswestry Olympians SL 164% 2 76% 88%
67 11 15 Andrew Hearle Mercia M50 161% 2 82% 79%
68 25 331 Tim Jones Shropshire Shufflers M40 160% 2 82% 77%
69 576 Adam Stockwell Shrewsbury AC SM 158% 2 79% 79%
70 26 1135 Dave Powell Aberystwyth M40 156% 2 78% 78%
71 12 1070 Nick Lander Erewash Valley RC M50 156% 2 89% 67%
72 5 8 1159 Suzy Pyne Shropshire Shufflers L40 156% 2 71% 84%
73 27 1017 Darren Mitchelmore Pontesbury M40 156% 2 81% 75%
74 1149 Ned Lammas Sunlight Runners SM 155% 2 80% 75%
75 2 668 John Linley Clwydian Range M60 155% 2 79% 76%
76 13 1132 David Holme Preston M50 153% 2 79% 74%
77 14 314 Steve Jones Eryri M50 152% 2 78% 74%
78 15 1059 Glyn Jones Maldwyn Harriers M50 150% 2 79% 71%
79 16 920 John Morris VCAC M50 149% 2 79% 70%
80 6 9 47 Celia Mills Calder Valley L40 148% 2 73% 75%
81 17 1147 Dave Edge Staffs Moorlands M50 147% 2 76% 72%
82 28 837 Stephen Thompson U/A M40 147% 2 75% 72%
83 18 653 John Ebrey U/A M50 146% 2 75% 72%
84 1060 Richard Garbett Oswestry Olympians SM 145% 2 78% 68%
85 434 Andy Pryce Maldwyn Harriers SM 145% 2 72% 73%
86 10 899 Ellen Ashton Oswestry Olympians SL 143% 2 67% 77%
87 97 Derek Owen Shrewsbury AC SM 143% 2 73% 71%
88 29 621 Richard Gilbert Newport M40 143% 2 70% 73%
89 19 542 Phil Blatch Mercia M50 141% 2 70% 71%
90 30 1061 Paul Edwards U/A M40 140% 2 74% 66%
91 3 972 Gary Gunner Croft Ambry M60 139% 2 74% 65%
92 20 742 Eddie Austrums Mercia M50 138% 2 69% 69%
93 21 1166 Robert Morris Wye Valley Runners M50 136% 2 69% 67%
94 11 913 Davina Cooke Telford Harriers SL 136% 2 71% 65%
95 12 1099 Prue Shelley U/A SL 136% 2 63% 73%
96 31 203 Mark Williams Springfield Striders M40 134% 2 71% 63%
97 32 1172 Richard Kenworthy Tattenhall Runners M40 133% 2 68% 65%
98 1097 Adam Fox U/A SM 132% 2 66% 66%
99 13 911 Julie Wyant Newport SL 131% 2 57% 75%
100 33 1209 Andrew Turner Claverley M40 131% 2 57% 74%
101 22 1181 Ian Yarroll Shropshire Shufflers M50 131% 2 67% 64%
102 4 171 John Yandell Mercia M60 130% 2 68% 62%
103 5 Arthur Clare-Hay Mercia M60 130% 2 67% 63%
104 6 141 Ian Marshall Cambridge Harriers M60 129% 2 67% 62%
105 1 14 131 Helen MacDonald-Jones Newport & District RC L50 124% 2 63% 61%
106 7 125 Grahame James Mercia M60 123% 2 55% 69%
107 8 504 Peter Hadley Cambridge Harriers M60 121% 2 65% 56%
108 34 623 Colin Downey Dudley & Kingswinford M40 119% 2 62% 57%
109 23 134 Ian Beattie Telford AC M50 119% 2 67% 52%
110 24 116 Gordon Trevor Shrewsbury AC M50 119% 2 59% 60%
111 7 15 752 Terri Jones Maldwyn Harriers L40 112% 2 60% 52%
112 9 1 Alan Hodgkiss Telford AC M60 112% 2 60% 52%
113 35 346 Vaughan Griffiths U/A M40 110% 2 58% 52%
1218 Wayne Scott U/A SM 40% 1 40%
1201 Warren Holland Claverley SM 61% 1 61%
1196 Warren Gill U/A SM 62% 1 62%
1219 Tracey Scott U/A SL 40% 1 40%
802 Tony Wright Shropshire Shufflers M40 73% 1 73%
1189 Tony Vernon Staffs Moorlands M60 65% 1 65%
816 Tony Mills U/A M40 56% 1 56%
881 Tom Owens Mercia SM 106% 1 106%
330 Tim Higginbottom Eryri SM 99% 1 99%
487 Tim George Shrewsbury AC SM 75% 1 75%
908 Tim Davies Mercia SM 109% 1 109%
1184 Terence Whalley Mid Essex Casuals M50 67% 1 67%
1206 Susan Ridings Clwydian Range Runners L40 58% 1 58%
1141 Susan Howarth U/A L40 77% 1 77%
1040 Sue Williams Ludlow Runners SL 50% 1 50%
1186 Sue Ashton Chepstow L50 66% 1 66%
967 Stuart Robinson Telford Harriers SM 73% 1 73%
1136 Steve Paling U/A M40 78% 1 78%
865 Steve Orrells Maldwyn Harriers M50 69% 1 69%
1113 Steve Gould U/A M40 91% 1 91%
863 Simon White U/A SM 87% 1 87%
1101 Simon Richards Barnot Green Chuggers M40 61% 1 61%
1105 Simon Marwood Altrincham SM 96% 1 96%
1213 Simon Beadles U/A M50 55% 1 55%
1197 Shirley Dommett Nailsea L50 62% 1 62%
1174 Sean Johnston U/A M40 68% 1 68%
1204 Roy McCauley Staffs Moorlands M50 59% 1 59%
281 Roger Breakwell FRA M50 67% 1 67%
1119 Robin Guy Newport SM 87% 1 87%
1115 Rob Minter Stratford SM 90% 1 90%
992 Rob Day Telford Harriers M40 72% 1 72%
269 Rick Robson Mercia M50 83% 1 83%
1122 Richard Wilkinson Long Eaton RC M40 84% 1 84%
1180 Richard Orme Shropshire Shufflers M40 67% 1 67%
1134 Richard Lucock Telford AC SM 78% 1 78%
937 Richard Hyde Erewash Valley M40 80% 1 80%
1129 Richard Hall U/A M40 79% 1 79%
265 Richard Bishop Shropshire Shufflers M50 63% 1 63%
1100 Rich Cross U/A SM 63% 1 63%
1146 Rachel Bollom Mercia L40 76% 1 76%
262 Preston Grundy Dudley Kingswinford M60 46% 1 46%
1124 Phoebe Webster UWA Harriers SL 82% 1 82%
1190 Philip Turner U/A M50 64% 1 64%
1217 Philip Steer LDWA M70 43% 1 43%
1194 Philip Jones U/A M40 62% 1 62%
1155 Phil Walter Dark Peak M40 72% 1 72%
940 Phil Pittson Erewash Valley M50 63% 1 63%
1202 Phil Newman U/A M40 60% 1 60%
704 Phil Bellamy Saltwell Harr M40 81% 1 81%
1163 Peter Trow Amazing Feet M40 71% 1 71%
359 Peter Norman Wrexham M70 54% 1 54%
1037 Peter Johnson U/A M50 79% 1 79%
529 Peter Horton Sneyd Striders M50 77% 1 77%
1137 Peter Carney Red Herrings M40 78% 1 78%
803 Peter Booth Shropshire Shufflers M50 80% 1 80%
1120 Peter Beer U/A SM 87% 1 87%
1076 Paul Williams Oswestry Olympians SM 84% 1 84%
243 Paul Jones Oswestry Olypians SM 92% 1 92%
783 Paul Jennings U/A SM 61% 1 61%
831 Paul Green Royston Runners M50 75% 1 75%
1133 Paul Flinn Macclesfield Harriers M40 79% 1 79%
1195 Nigel Elwell U/A M40 62% 1 62%
1116 Nick Thomas Telford Harriers M40 89% 1 89%
1216 Nick McCullagh Castle Point M50 47% 1 47%
1098 Neil Jaggerd Stilton Striders M40 65% 1 65%
226 Neil Hindle U/A M50 85% 1 85%
1173 Mike Watton U/A M40 68% 1 68%
657 Mike Murray FRA M50 51% 1 51%
1170 Mike McCorkell Tattenhall Runners SM 68% 1 68%
1192 Mike Hayward Castle Point M40 64% 1 64%
221 Mike Blake Eryri M50 72% 1 72%
970 Mick Jones Shrewsbury AC M40 78% 1 78%
1215 Michael Brady Nailsea M50 47% 1 47%
1094 Maurits Vos U/A SM 72% 1 72%
1106 Matthew Roberts Eryri SM 94% 1 94%
1138 Matt Sheehan U/A M40 78% 1 78%
1156 Matt Reid Almost Athletes SM 72% 1 72%
1157 Mary Gillie CRR SL 72% 1 72%
1177 Martin Power Clwydian Range Runners M60 67% 1 67%
1104 Martin Humphreys Stroud SM 98% 1 98%
660 Martin Cortvriend Macclesfield Harriers M50 82% 1 82%
201 Mark Newell Cambridge Harriers M40 72% 1 72%
1067 Mark Green U/A M40 63% 1 63%
1118 Mark Garratt RRC SM 88% 1 88%
1127 Mark Brooks Plough AC M40 80% 1 80%
1212 Mark Beadles U/A M50 55% 1 55%
892 Mark Agnew Mercia M40 88% 1 88%
909 Marc Recoquille FRA SM 70% 1 70%
1062 Mandy Evans Presteigne Pacers L40 73% 1 73%
1093 Lucy Dalton Telford Harriers SL 73% 1 73%
1211 Lois Sim Maldwyn Harriers L40 55% 1 55%
1102 Lloyd Taggart Dark Peak SM 109% 1 109%
1095 Liz Bridgen Erewash Valley RC L40 71% 1 71%
1096 Lisa Watkins Telford Harriers L35 68% 1 68%
890 Linda Edmondson Wrekin RR L40 62% 1 62%
1074 Leo Vissens U/A SM 84% 1 84%
637 Leo Murray Shrewsbury AC SM 79% 1 79%
1085 Kevin Postins Sneyd Striders M40 77% 1 77%
1083 Ken Highfield Sneyd Striders M40 78% 1 78%
181 Keith Richards Mercia M50 72% 1 72%
1210 Kate Cammidge Castle Point L40 57% 1 57%
1179 Karl Morris Telford Harriers SM 67% 1 67%
1126 Karl Lewis U/A M40 80% 1 80%
1064 Julie Moore MSW Tri Club L40 70% 1 70%
175 Julie Ferris Mercia L40 54% 1 54%
1214 Jules Smailes Nailsea L40 50% 1 50%
1203 Jon Carter LDWA M60 60% 1 60%
1077 Jon Box U/A M40 83% 1 83%
1069 Johnny Moore Calder Valley SM 93% 1 93%
945 John Taylor Newport & District RC M40 80% 1 80%
873 John Selby U/A M40 79% 1 79%
167 John Richards Oswestry Olympians M40 83% 1 83%
1145 John Marsh Tarren Hendre M60 76% 1 76%
805 John Lewis U/A M40 78% 1 78%
474 John Hall U/A M50 57% 1 57%
501 John Coombes Mercia M60 78% 1 78%
950 Joan Clarke Stourbridge RC L50 64% 1 64%
1090 Jim Londesborough Hatton Darts M40 76% 1 76%
153 Jenny Ewels Clwydian Range SL 77% 1 77%
741 Jean Turner Telford Harriers L40 65% 1 65%
1175 Jason Bullock U/A SM 68% 1 68%
1130 Jane Saunders Wilmslow SL 79% 1 79%
149 Jane Mapp Ludlow Runners L40 62% 1 62%
934 James Midgley Erewash Valley RC SM 97% 1 97%
144 James McQueen Eryri SM 88% 1 88%
492 Jackie Lee Eryri SL 90% 1 90%
1169 Jackie Jarvis Oswestry Olympians L40 68% 1 68%
1082 J Williams U/A SM 78% 1 78%
1073 J Lewis U/A M40 85% 1 85%
1198 Ian Wallis Long Eaton M40 62% 1 62%
955 Ian Clarke Stourbridge RC M50 46% 1 46%
944 Ian Atkinson Newport & District RC M40 78% 1 78%
1107 Iain Ridgway Eryri SM 92% 1 92%
1110 Helen Fines Calder Valley SL 92% 1 92%
1144 Hannah Toberman Eryri SL 77% 1 77%
1165 Guy Sabey Almost Athletes SM 70% 1 70%
120 Graham Jones Shrewsbury AC M50 97% 1 97%
1208 Graham Hamer U/A SM 57% 1 57%
1167 Gordon Orme Birchfield Harriers M60 68% 1 68%
887 Glyn Fletcher Maldyn Harriers M40 84% 1 84%
113 Gill Harris Mercia L50 66% 1 66%
112 Gill Evans Shepshed L40 70% 1 70%
1191 Gerry Ashton Chepstow M50 64% 1 64%
111 Geoff Sproson LDWA M60 54% 1 54%
1081 Gary Tudbury Erewash Valley RC M40 80% 1 80%
1207 Frank Bradley Nailsea M50 58% 1 58%
1168 Elvis Pedley U/A M40 69% 1 69%
1152 Dilwyn Rowlands Eryri SM 73% 1 73%
1021 Dean Watkins Telford Harriers M40 68% 1 68%
93 David Tull Cambridge Harriers M60 58% 1 58%
1153 David Lippiatt Nailsea RC M40 72% 1 72%
1148 David Kilpatrick Macclesfield Harriers M40 75% 1 75%
1199 Dave Evans U/A SM 61% 1 61%
74 Dave Davies Telford AC M50 61% 1 61%
1188 Daron Windle Telford Harriers M40 65% 1 65%
1112 Crispin Flower Mynydd SM 91% 1 91%
1087 Cris Lewis Telford AC SM 77% 1 77%
1171 Colin Welch Nailsea M40 68% 1 68%
553 Chris Taylor Mercia M50 82% 1 82%
1131 Chris Shaw Red Herrings M40 79% 1 79%
1193 Chris Horder Nailsea M60 63% 1 63%
1205 Chris Fell SW Vets M40 58% 1 58%
1089 Chris Derham FRA M40 76% 1 76%
50 Chris Barcroft Telford AC M50 62% 1 62%
585 Charles Ashley Wrexham M40 85% 1 85%
41 Bryan Bridges Telford AC M40 59% 1 59%
1023 Bruce Blackman U/A M40 75% 1 75%
991 Brian Crowther U/A SM 72% 1 72%
38 Bob Dredge Mercia M50 77% 1 77%
36 Billy Llewellyn Telford AC M50 80% 1 80%
1066 Bill Cork Oswestry Olympians M40 67% 1 67%
1125 Andy Mason Springfield Striders M40 80% 1 80%
1187 Andy Laing U/A M40 65% 1 65%
1065 Andy Kennerley Presteigne Pacers M40 69% 1 69%
1117 Andy Colegate Long Eaton RC SM 89% 1 89%
17 Andy Barton Shropshire Shufflers M40 73% 1 73%
843 Andrew Kay Newport & District RC M40 76% 1 76%
1161 Andrew Jones Ludlow Runners M40 71% 1 71%
1071 Andrew Henderson Durham Fell Runners M40 87% 1 87%
1088 Andrew Butler Shropshire Shufflers SM 76% 1 76%
1154 Andrei Vais Long Eaton R C SM 72% 1 72%
1123 Andrea Roberts Eryri SL 84% 1 84%
1142 Alison Cockcroft Stroud L40 77% 1 77%
3 Alan Heath WFRA SM 74% 1 74%
2 Alan Edwards Oswestry Olympians SM 68% 1 68%
1143 Ainsley Baker Tattenhall Runners SM 77% 1 77%
1091 Adam Kennerley Presteigne Pacers M40 74% 1 74%
Ricky Graham Fell Ponies SM 105% 1 105%
Mark Palmer U/A M40 102% 1 102%
Jon Newey Malvern Joggers SM 96% 1 96%
Colin Bishop Saddleworth Runners SM 94% 1 94%
Peter Taylor Tattenhall Runners SM 92% 1 92%
Rob Hughes Telford AC SM 92% 1 92%
Matt Scriven Mercia SM 90% 1 90%
Simon Ellis Tattenhall Runners M40 89% 1 89%
Jon Bowie Osw Olympians SM 89% 1 89%
Chris Davies Saddleworth Runners M50 88% 1 88%
Jonathan Moore Calder Valley M40 88% 1 88%
Dale Colclough Staffs Moorland M40 88% 1 88%
Nick Stringer Sparkhill M40 86% 1 86%
Dave Tait Dark Peak M60 86% 1 86%
Clive Greatorex Calder Valley FR M40 85% 1 85%
Graham McAra Cheshire Hill Racers M50 85% 1 85%
Dave Austin Bristol & West AC SM 85% 1 85%
Jonathan Whilock Staffs Moorland M40 85% 1 85%
Gareth Hardcastle U/A SM 84% 1 84%
Neil Postans Shropshire Shufflers SM 84% 1 84%
Jon Robinson Goyt Valley Striders SM 84% 1 84%
Howard Chambers Saddleworth Runners M40 83% 1 83%
Ian Travis FRA M40 83% 1 83%
Barry Blyth Macclesfield Harriers M60 83% 1 83%
David McCarthy U/A SM 83% 1 83%
Richard Lloyd Mercia SM 81% 1 81%
Mark Smith Tattenhall Runners SM 81% 1 81%
Ray Green Saddleworth Runners M40 81% 1 81%
Peter Gilder Swindon Striders SM 80% 1 80%
Nicholas Holmes Tattenhall Runners M50 80% 1 80%
Andrew Anastas Glossopdale Harriers M40 80% 1 80%
Andrew Birch Osw Olympians SM 80% 1 80%
Tracey Woodyard Springfield Striders M40 80% 1 80%
Peter Gardner FRA M40 80% 1 80%
Brian Hardcastle Rhayader AC M50 79% 1 79%
Simon Blease Brycheiniog M40 79% 1 79%
Gary Pearson Croft Ambry SM 78% 1 78%
Andrew Fox Glossopdale Harriers M50 78% 1 78%
Steve Hammond Tattenhall M50 78% 1 78%
Jon Legge Springfield Striders M40 78% 1 78%
Shaun Thompson U/A SM 77% 1 77%
Andy Fleet Fell Ponies SM 77% 1 77%
Anthony Marsh Springfield Striders SM 77% 1 77%
Sue Whittingham Shropshire Shufflers L50 77% 1 77%
Michael Innes Mercia M40 77% 1 77%
Karl Edwards Fell Ponies M50 76% 1 76%
Paul Miller Tattenhall Runners M50 76% 1 76%
Chris Kelsey Wells City Harriers M50 76% 1 76%
David Carton SMC SM 75% 1 75%
Julian Catmull Springfield Striders M40 74% 1 74%
Darren Sutton Springfield Striders SM 73% 1 73%
Ian Ankers Staffs Moorland M50 73% 1 73%
David Hindley S. Cheshire Harriers SM 73% 1 73%
Timothy Parker Mercia M40 73% 1 73%
Penny Priest Ludlow SL 72% 1 72%
Kerry Marsh Springfield Striders SL 72% 1 72%
Janet Hatton Macclesfield Harriers M40 72% 1 72%
Craig Harwood Macclesfield Harriers M40 71% 1 71%
Andy Walmsley Bowland Fellrunners M40 71% 1 71%
Graham Dews Mercia M50 71% 1 71%
Andrew Gray U/A M40 71% 1 71%
Carol Williams Tattenhall Runners SL 71% 1 71%
Gary Wright Springfield Striders M40 70% 1 70%
Yvette Lewis Mercia L40 70% 1 70%
Jamie Woodyard Springfield Striders M40 70% 1 70%
Jason Praill Springfield Striders SM 70% 1 70%
David York Tattenhall Runners M40 70% 1 70%
Sarah Colbert Springfield Striders SL 70% 1 70%
Peter Beddoes U/A SM 69% 1 69%
Lawrence Day U/A SM 69% 1 69%
Susan Hinde Saddleworth Runners L40 67% 1 67%
Louise Staples Blarpear Joggers SL 67% 1 67%
Stefan Gross Saddleworth Runners M50 67% 1 67%
Mike Elwell Saddleworth Runners M60 67% 1 67%
Toby Newman U/A SM 66% 1 66%
Neil Bradley Springfield Striders M50 66% 1 66%
Sue Kiveal Saddleworth Runners L40 66% 1 66%
Claire Wightman Saddleworth Runners SL 66% 1 66%
Lucy Westcott Springfield Striders SL 65% 1 65%
Richard Saunders Saddleworth Runners M50 65% 1 65%
Jonathan Power U/A SM 64% 1 64%
Denise Broom Cheadle RC M40 64% 1 64%
Rod Campbell Staffs Moorland M60 64% 1 64%
Andrew Ritchings Springfield Striders M40 64% 1 64%
Ian Roberts U/A SM 64% 1 64%
Stuart Pedley Claverley ABC M40 64% 1 64%
Paul McKeeney Northbrook AC M40 64% 1 64%
Ed Wilson Pennine FR SM 63% 1 63%
Wayne Guest Shropshire Shufflers SM 63% 1 63%
Nigel Roberts Shropshire Shufflers M40 63% 1 63%
Leena Sankey Mercia L40 63% 1 63%
Jo Hogg Saddleworth Runners SL 63% 1 63%
Gary Joslin Springfield Striders M40 62% 1 62%
Julie Cooper LDWA L50 62% 1 62%
Philip Barnes Macclesfield Harriers M40 62% 1 62%
Rob Rodie Springfield Striders M50 61% 1 61%
Jon Utley Croft Ambrey SM 61% 1 61%
Janet Hill Springfield Striders M60 60% 1 60%
Paul Stukas Springfield Striders M40 60% 1 60%
Roy Bradley Saddleworth Runners M60 59% 1 59%
Malcolm Savage Springfield Striders M60 59% 1 59%
Andrew Stroud Springfield Striders SM 58% 1 58%
Nikki Bennett Gt Bentley RC M40 58% 1 58%
Jon Bolton Gt Bentley RC M40 58% 1 58%
Tony Steward Calder Valley M50 57% 1 57%
Joanna Gemmill Springfield Striders L40 57% 1 57%
Phil Holden U/A SM 56% 1 56%
David Chisman Droitwich M50 56% 1 56%
Graham Hayter Claverley ABC SM 56% 1 56%
Patrick Knowles Springfield Striders M50 55% 1 55%
Roger Canavan Amazing Feet M60 54% 1 54%
Dave Mantle Mercia M50 54% 1 54%
Justin Gutmann Macclesfield Harriers M50 54% 1 54%
Sue Clarke Springfield Striders L50 53% 1 53%
John Clarke Springfield Striders M40 53% 1 53%
Christopher Trigg U/A SM 52% 1 52%