Shropshire Hill Winter Series 2007 - 2008 After 5 Races

Race date: 
Mon, 10/03/2008 - 12:00am

Pos Pos in Cat Pos in Ladies Name Club Cat Total Points No of Races Brieddens Wreker Cracker Valleys Canter
1 Roland Stafford Mercia SM 304% 4 99% 93% 99% 105%
2 Peter Ball Shrewsbury SM 302% 4 102% 104% 95% 96%
3 Ian Houston Mercia SM 296% 3 103% 97% 96%
4 1 Ian Hughes Shrewsbury AC M40 295% 3 96% 97% 102%
5 2 Roger Lamb Mercia M40 292% 3 101% 96% 95%
6 3 Andy Yapp Mercia M40 291% 3 96% 102% 94%
7 1 Edward Davies Mercia M50 290% 5 93% 100% 91% 90% 97%
8 Juan Castillo Shrewsbury AC SM 288% 4 93% 99% 92% 96%
9 Andrew Primrose Mercia SM 287% 4 96% 99% 92% 86%
10 1 Anna Bartlett Shrewsbury AC SL 283% 5 94% 94% 87% 89% 95%
11 4 Matthew Clewes Mercia M40 281% 5 94% 98% 88% 83% 83%
12 2 Simon Daws Telford AC M50 280% 5 93% 98% 89% 89% 96%
13 5 Andrew Carruthers Halesowen AC M40 274% 3 94% 95% 85%
14 Steven Cale U/A SM 272% 4 86% 94% 86% 92%
15 6 Paul Cadman Mercia M40 265% 4 88% 86% 86% 92%
16 7 Julian Bradbury Mercia M40 265% 3 90% 88% 86%
17 Dave Woodvine Shropshire Shufflers SM 250% 5 83% 84% 78% 74% 84%
18 Dominic Kirby Shrewsbury AC U4 250% 3 84% 87% 79%
19 3 Andy Lewis Shrewsbury AC M50 249% 4 85% 80% 73% 85%
20 8 Adrian Donnelly SAC M40 249% 5 81% 85% 81% 80% 83%
21 9 Noel Hogan Newport & Dist M40 245% 3 84% 82% 78%
22 2 Alison Tickner Oswestry Olympians SL 243% 3 76% 88% 80%
23 Tim Devanney Shropshire Shufflers 242% 3 85% 81% 76%
24 10 Dave Powell Aberystwyth M40 241% 3 78% 78% 85%
25 11 Stephen Bajic Telford Harriers M40 240% 4 77% 81% 77% 82%
26 12 Chris Myles Shropshire Shufflers M40 240% 5 82% 75% 70% 75% 82%
27 1 3 Val Swingler Shropshire Shufflers L40 239% 5 80% 80% 75% 76% 79%
28 2 4 Lisa Garside Telford AC L40 236% 5 79% 80% 76% 75% 77%
29 3 5 Julie Cowley Mercia L40 236% 3 82% 78% 77%
30 Martin Godwin U/A SM 236% 4 80% 71% 75% 80%
31 Craig Walker Calder Valley SM 234% 3 83% 81% 71%
32 4 Tim Brockington Springfield Striders M50 234% 3 90% 74% 70%
33 1 Colin Williamson Shropshire Shufflers M60 233% 4 80% 76% 72% 78%
34 13 Nigel Glaze U/A M40 231% 3 80% 75% 76%
35 5 Dave Hopkins TAC M50 230% 4 78% 80% 72% 69%
36 14 Geoff Beech Telford Harriers M40 230% 3 79% 82% 69%
37 6 Steve Jones Eryri M50 230% 3 78% 74% 78%
38 15 Stephen Oliver Shrewsbury AC M40 228% 3 74% 80% 74%
39 16 Stephen Thompson U/A M40 222% 3 75% 72% 76%
40 Sandy Mackenzie Newport & Dist SM 221% 3 74% 77% 70%
41 17 Andrew Kettles Springfield Striders M40 220% 3 77% 74% 69%
42 7 John Williams Springfield Striders M50 220% 3 78% 71% 71%
43 18 Paul Atkinson Calder Valley M40 219% 4 75% 76% 68% 66%
44 8 Dave Nichols Mercia M50 218% 3 77% 71% 70%
45 9 Paul Sanderson Telford AC M50 217% 3 73% 73% 71%
46 10 Phil Blatch Mercia M50 217% 3 70% 71% 76%
47 Simon Griffiths U/A SM 216% 3 78% 71% 68%
48 Tim Werrett Mercia SM 214% 2 103% 111%
49 11 Dave Gould Trail Running Association M50 213% 3 73% 74% 67%
50 Andi Davies Mercia SM 212% 2 109% 103%
51 19 Richard Haynes Amazing Feet M40 209% 4 70% 65% 60% 73%
52 Pete Vale Mercia SM 205% 2 98% 107%
53 20 Richard Paddock Shropshire Shufflers M40 204% 3 69% 72% 63%
54 James Adney Bristol Tri SM 203% 3 72% 66% 66%
55 2 Arthur Clare-Hay Mercia M60 200% 3 67% 63% 70%
56 12 Chris Good Ludlow M50 198% 3 68% 66% 64%
57 6 Maria Spurling Shropshire Shufflers SL 196% 5 60% 64% 64% 60% 69%
58 Mark Bollom Mercia SM 194% 2 99% 95%
59 21 Colin Downey Dudley & Kingswinford M40 191% 3 62% 57% 72%
60 Patrick Wooddisse Bristol and West SM 189% 2 92% 97%
61 Stanley Charles Clwydian Range Runners SM 187% 2 90% 97%
62 22 Mark Paviour Presteigne Pacers M40 184% 2 90% 94%
63 Sam Robson Oswestry SM 184% 2 89% 94%
64 23 Jonathan Moore Calder Valley M40 182% 2 88% 94%
65 24 Colin Lancaster Telford AC M40 180% 2 90% 90%
66 3 Grahame James Mercia M60 179% 3 55% 69% 56%
67 4 7 Terri Jones Maldwyn Harriers L40 178% 3 60% 52% 65%
68 13 Graham McAra Cheshire Hill Racers M50 176% 2 85% 91%
69 25 Maurice Reid Newport & District RC M40 174% 2 85% 90%
70 Neil Postans Shropshire Shufflers SM 174% 2 84% 90%
71 Andrew Beeston Shrewsbury AC SM 173% 2 86% 87%
72 26 Mark Agnew Mercia M40 173% 2 88% 84%
73 27 Glyn Fletcher Maldyn Harriers M40 172% 2 84% 88%
74 Richard Lloyd Mercia SM 171% 2 81% 90%
75 Dave Sykes Tattenhall Runners SM 171% 2 85% 86%
76 8 Phoebe Webster UWA Harriers SL 171% 2 82% 89%
77 28 Henry Thomas Telford AC M40 171% 2 89% 81%
78 5 9 Polly Gibb Mercia L40 170% 2 88% 82%
79 29 William Harris Shropshire Shufflers M40 170% 2 90% 79%
80 Jon Hedger U/A SM 165% 2 84% 81%
81 30 Andrew Mason Springfield Striders M40 165% 2 87% 78%
82 14 Rick Robson Mercia M50 163% 2 83% 80%
83 15 Andrew Hearle Mercia M50 161% 2 82% 79%
84 31 Tim Jones Shropshire Shufflers M40 160% 2 82% 77%
85 Adam Stockwell Shrewsbury AC SM 158% 2 79% 79%
86 16 Nick Lander Erewash Valley RC M50 156% 2 89% 67%
87 6 10 Suzy Pyne Shropshire Shufflers L40 156% 2 71% 84%
88 32 Darren Mitchelmore Pontesbury M40 156% 2 81% 75%
89 Ned Lammas Sunlight Runners SM 155% 2 80% 75%
90 4 John Linley Clwydian Range M60 155% 2 79% 76%
91 17 David Holme Preston M50 153% 2 79% 74%
92 7 11 Yvette Lewis Mercia L40 152% 2 70% 81%
93 18 Keith Richards Mercia M50 151% 2 72% 79%
94 19 Glyn Jones Maldwyn Harriers M50 150% 2 79% 71%
95 Stuart Robinson Telford Harriers SM 150% 2 73% 76%
96 Marc Recoquille FRA SM 149% 2 70% 80%
97 20 John Morris VCAC M50 149% 2 79% 70%
98 8 12 Celia Mills Calder Valley L40 148% 2 73% 75%
99 21 Dave Edge Staffs Moorlands M50 147% 2 76% 72%
100 22 John Ebrey U/A M50 146% 2 75% 72%
101 Richard Garbett Oswestry Olympians SM 145% 2 78% 68%
102 Andy Pryce Maldwyn Harriers SM 145% 2 72% 73%
103 13 Ellen Ashton Oswestry Olympians SL 143% 2 67% 77%
104 Derek Owen Shrewsbury AC SM 143% 2 73% 71%
105 33 Richard Gilbert Newport M40 143% 2 70% 73%
106 34 Bill Cork Oswestry Olympians M40 142% 2 67% 76%
107 35 Rob Day Telford Harriers M40 142% 2 72% 70%
108 36 Paul Edwards U/A M40 140% 2 74% 66%
109 5 Gary Gunner Croft Ambry M60 139% 2 74% 65%
110 23 Eddie Austrums Mercia M50 138% 2 69% 69%
111 9 14 Jean Turner Telford Harriers L40 137% 2 65% 72%
112 24 Robert Morris Wye Valley Runners M50 136% 2 69% 67%
113 15 Davina Cooke Telford Harriers SL 136% 2 71% 65%
114 16 Prue Shelley U/A SL 136% 2 63% 73%
115 37 Mark Williams Springfield Striders M40 134% 2 71% 63%
116 38 Richard Kenworthy Tattenhall Runners M40 133% 2 68% 65%
117 Adam Fox U/A SM 132% 2 66% 66%
118 17 Julie Wyant Newport SL 131% 2 57% 75%
119 39 Daron Windle Telford Harriers M40 131% 2 65% 66%
120 40 Andrew Turner Claverley M40 131% 2 57% 74%
121 25 Ian Yarroll Shropshire Shufflers M50 131% 2 67% 64%
122 6 John Yandell Mercia M60 130% 2 68% 62%
123 7 Ian Marshall Cambridge Harriers M60 129% 2 67% 62%
124 1 18 Helen MacDonald-Jones Newport & District RC L50 124% 2 63% 61%
125 8 Peter Hadley Cambridge Harriers M60 121% 2 65% 56%
126 26 Ian Beattie Telford AC M50 119% 2 67% 52%
127 27 Gordon Trevor Shrewsbury AC M50 119% 2 59% 60%
128 9 Alan Hodgkiss Telford AC M60 112% 2 60% 52%
129 41 Vaughan Griffiths U/A M40 110% 2 58% 52%
130 28 Mike Murray FRA M50 110% 2 51% 59%
131 Ian Roberts U/A SM 105% 2 64% 41%