3 Peaks Corndon Classic

Race date: 
Sun, 16/11/2008 - 11:00am

POS NO NAME Club TIME CAT PRIZE
1 317 Andrew Davies Mercia Fell Runners 40.55 SM 1st Man
2 313 Roland Stafford Mercia Fell Runners 45.49 SM 2nd Man
3 314 Andrew Yapp Mercia Fell Runners 47.25 MV40 3rd Man
4 316 Edward Davies Mercia Fell Runners 48.25 MV50 1st MV50
5 315 Juanda Castillo Shrewsbury AC 48.42 SM
6 270 Nick Thomas Telford Harriers 48.53 MV40 1st MV40
7 287 Paul Jones Oswestry Olympians 49.24 SM
8 293 Matthew Clewes Mercia Fell Runners 49.30 MV40
9 292 Simon Daws Telford AC 50.11 MV50
10 327 David Cheshire Maldwyn Harriers 50.32 SM
11 312 Tom Roo Mercia Fell Runners 50.38 SM
12 289 Jos Jones Aberstwyth AC 52.02 SM
13 285 Mark Agnew Mercia Fell Runners 52.28 MV40
14 275 Mick Ligema Ludlow Runners 53.02 MV50
15 298 Phoebe Webster UWA Harriers 53.13 SL 1st Lady
16 297 Dave Powell Aberstwyth AC 53.46 MV40
17 319 Martin Cortvriend Clwydian Range Runners 54.37 MV50
18 281 Glyn Williams Presteigne Pacers 54.46 SM
19 309 Joe Donnelly Mercia Fell Runners 55.03 MU20 1st MU20
20 320 Andy Pryce Maldwyn Harriers 55.04 SM
21 269 Simon Pollett Mercia Fell Runners 55.15 MV40
22 296 Geoff Oldrid Aberstwyth AC 55.34 MV50
23 284 Adrian Brown Presteigne Pacers 55.43 SM
24 326 Dave Woodvine Shropshire Shufflers 55.47 SM
25 295 Louise Barker Aberstwyth AC 56.18 SL 2nd Lady
26 331 Andrew Hearle Mercia Fell Runners 56.45 MV50
27 322 Tim Sparrow U/A 56.56 MV40
28 330 Chris Myles Shropshire Shufflers 56.59 MV40
29 278 Kim Braznell Halesowen 57.16 LV50 3rd Lady
30 291 Steve Bajic Telford Harriers 57.32 MV50
31 329 Tim Jones Shropshire Shufflers 57.38 MV40
32 321 Glyn Jones Maldwyn Harriers 57.56 MV40
33 290 Helen Marshall Aberstwyth AC 58.00 SL
34 266 Russell Mapp Ludlow Runners 58.19 MV50
35 283 Gary Lewis Presteigne Pacers 58.22 SM
36 286 Rob Underhill U/A 58.46 MV40
37 308 Adrain Donnelly Mercia Fell Runners 58.57 MV40
38 323 Adnan Sharaf U/A 59.57 SM
39 271 Colin Williams Mercia Fell Runners 60.01 MV60 1st MV60
40 305 Lawrie Cooper U/A 60.18 SM
41 310 Val Swingler Shropshire Shufflers 60.23 LV40 1st LV40
42 268 Gary Gunner Croft Ambrey RC 60.49 MV60
43 272 Janet Edwards Shropshire Shufflers 60.50 LV40
44 301 Jonathan Tatton U/A 60.55 MV40
45 280 Mandy Evans Presteigne Pacers 61.55 LV40
46 267 John Lyden Ludlow Runners 62.37 MV40
47 273 Andy Barton Shropshire Shufflers 65.01 MV50
48 300 Dave Nichols Mercia Fell Runners 65.02 MV50
48 276 Sue Whittingham Shropshire Shufflers 65.22 LV50 1st LV50
50 318 Gareth Jones U/A 65.32 MV40
51 282 David Lloyd Presteigne Pacers 65.58 MV50
52 306 Milton Jones Shropshire Shufflers 67.41 MV40
53 279 Philip Jones Presteigne Pacers 67.45 MV50
54 304 Barbara Ward Oswestry Olympians 67.57 LV50
55 324 Vaughan Griffiths Ludlow Runners 68.41 MV40
56 311 Ian Price Stourbridge RC 69.03 MV40
57 277 David Lloyd Halesowen 69.09 MV50
58 303 Mick Ward U/A 69.14 MV70 1st MV70
59 299 Maria Spurling Shropshire Shufflers 69.34 SL
60 288 Richard Paddock Shropshire Shufflers 70.58 MV40
61 328 Dave Mantle Mercia Fell Runners 72.35 MV50
62 274 Adriano Evola Aberstwyth AC 74.28 MV50
63 302 Wynne Owen U/A 74.48 MV50
64 294 Stephen King Aberstwyth AC 75.12 SM
65 307 Amanda Pearce Mercia Fell Runners 79.54 LV50
66 325 Sue Williams Ludlow Runners Retired SL