Cardington Cracker 2003

Race date: 
Sun, 07/12/2003 - 11:00am

Ave Leaders Time 77.39
POS NAME CLUB Cat TIME % LS
1 Tim Davies Mercia SM 1:11:01 108.85
2 Tim Werrett Mercia SM 1:15:17 102.96
3 Mike Bouldstridge Mercia SM 1:16:04 101.78
4 Peter Vale Mercia SM 1:16:29 101.44
5 Roger Lamb Mercia SM 1:17:34 100.07
6 Andy Yapp Mercia SM 1:19:11 97.83
7 Andrew Dickenson Dark Peak SM 1:19:28 97.62
8 Simon Peachley U/A SM 1:19:50 97.35
9 Julian Bass Forest of Dean SM 1:20:02 96.72
10 Greg Abrahams TAC SM 1:20:07 96.66
11 Andy Davies (2) Mercia SM 1:20:11 96.61
12 Andrew Wright Tamworth AC SM 1:20:17 96.53
13 Henry Thomas Telford AC SM 1:21:39 95.09
14 Ian Hughes Shrewsbury AC SM 1:22:13 94.23
15 Tim Oaks U/A SM 1:22:22 94.13
16 Stewart Bellamy Droitwich SM 1:23:04 93.20
17 Matthew Clewes Mercia 40M 1:23:09 93.14
18 Carl Harris Halesowen AC SM 1:23:38 92.82
19 Andrew Carruthers Halesowen AC M40 1:24:58 91.50
20 Chris Taylor Mercia M45 1:25:14 90.90
21 Ian Glendinning U/A SM 1:25:22 90.81
22 Phil Jones Eryri M50 1:25:53 90.49
23 Dave Tait Dark Peak FR 55M 1:26:32 89.66
24 Haydn Jones Newtown M40 1:27:06 88.90
25 Paul Cadman Mercia M40 1:27:25 88.70
26 Edward Davies Mercia M45 1:28:03 87.65
27 Noel Hogan Newport & Dist SM 1:28:56 87.39
28 Simon Daws Telford AC M45 1:29:03 86.93
29 Steven Houghton Calder Valley M45 1:29:20 86.76
30 Ken Fotherby Wolverhamton & Bilston M45 1:29:31 86.66
31 Richard Durrent Rushton Striders M50 1:30:03 85.71
32 Richard Heelis Mercia M50 1:30:47 85.54
33 Rod Sinclair Cirencester SM 1:30:48 85.53
34 Andy Smith Telford AC M40 1:30:51 85.51
35 Michael Innes U/A M40 1:31:06 84.99
36 Dan Booth City of Bath SM 1:31:19 84.87
37 Andrew Hearle U/A M45 1:31:20 84.86
38 Billy Llewellyn TAC M45 1:31:22 84.84
39 Steve Hammond Tattenhall M45 1:31:26 84.80
40 Charles Ashley Wrexham M45 1:32:03 84.09
41 Mark Brooks Red Lion Bobbington SM 1:32:23 83.91
42 Geoff Pettengell Macc M45 1:32:49 83.68
43 Michael Cunningham Southport SM 1:32:54 83.63
44 Sally Giliver Pennine L40 1:32:59 83.59
45 Greg Manning OWLS SM 1:33:53 82.75
46 Micheal Young Worcester M40 1:34:09 82.25
47 Nicholas Holmes Tattenhall M45 1:34:26 82.10
48 Graham McAra Helsby M50 1:34:31 82.06
49 Bob Dredge Mercia M50 1:34:43 81.96
50 Jamie Davies Telford AC SM 1:36:16 80.48
51 Jackie Lee U/A SL 1:36:35 80.32
52 Andrew T Davies Telford Harriers M50 1:37:17 79.65
53 Steve Jones Eryri M45 1:37:19 79.63
54 Robert Gregory OWLS SM 1:37:41 79.46
55 Clive Richardson Shropshire Shufflers SM 1:37:43 79.43
56 Tony Hulme Pennine FR M55 1:37:45 79.42
57 Derek Owen Shrewsbury AC M50 1:37:49 79.38
58 Justine Reaff Tattenhall SM 1:37:51 79.37
59 Clive Greatoex U/A SM 1:37:58 79.31
60 Gordon Manson Osw Olympians M50 1:38:34 78.70
61 Duncan Davies Wolverhamton & Bilston M40 1:38:51 78.57
62 Keith Richards Mercia M45 1:39:01 78.17
63 Tim Jones Shrop Shufflers M40 1:39:15 78.06
64 Mike Blake Eryri M55 1:40:18 77.25
65 Paul Sanderson Telford AC M50 1:40:31 77.16
66 Robert Kerr Shropshire Shufflers SM 1:40:34 77.13
67 Jeffrey Birkel U/A SM 1:40:41 77.08
68 John Morris VCAC M45 1:40:45 77.05
69 Celia Mills Kenilworth L35 1:40:48 77.02
70 Graham Parton Shrewsbury AC SM 1:40:53 76.98
71 Vicky Musgrove Eryri L45 1:41:01 76.63
72 John Combes Mercia M55 1:41:26 76.43
73 Anna Bartlett Shrewsbury AC SL 1:41:38 76.34
74 Graham DeCourcey Dartford M50 1:41:41 76.32
75 Colin Jackson U/A M45 1:42:12 75.79
76 Andy Barton Shrop Shufflers M45 1:42:15 75.76
77 David Edge Staffs Moorland M45 1:42:19 75.73
78 Martin Potter Mercia M55 1:42:21 75.72
79 Debbie Thompson Shropshire Shufflers L40 1:42:26 75.68
80 Rob Evasaon Eryri SM 1:42:51 75.50
81 Paul Farmer Nailsea M40 1:42:59 75.44
82 Malcolm Sargent OWLS M45 1:43:16 75.02
83 Les Chesterton OWLS M50 1:43:16 75.02
84 Chris Edwards Dark Peak FR SM 1:43:25 74.96
85 Alan Heath Dee Striders SM 1:43:34 74.89
86 Gill Harris Mercia M45 1:43:41 74.85
87 Mark Newell Dartford M40 1:43:43 74.83
88 Ian Jones Mercia M50 1:43:54 74.75
89 Alan Morris Shrop Shufflers M60 1:44:07 74.37
90 Sarah Hammond Tattenhall SL 1:44:09 74.35
91 Paul Pearce U/A M45 1:44:12 74.33
92 Dave Davies Telford AC M45 1:44:43 74.11
93 Alan Morris Shrop Shufflers M60 1:44:51 74.05
94 Alan Edwards Osw Olympians SM 1:45:08 73.65
95 Ian Marshall Dartford M55 1:45:19 73.57
96 Alex Hall Dartford M40 1:45:41 73.42
97 Brian Belfield Staff Morland M55 1:46:04 72.98
98 Jenny York Shrop Shufflers L45 1:46:11 72.94
99 Mick Ward Osw Olympians M65 1:46:14 72.92
100 John Linley U/A M55 1:46:16 72.90
101 John Combes Mercia M55 1:46:21 72.87
102 Mathew Bontof U/A SM 1:46:32 72.79
103 Alister Drummond Shrewsbury AC SM 1:47:03 72.31
104 Colin Welch Nailsea M45 1:47:04 72.30
105 David Fisher Dartford M50 1:48:01 71.65
106 Harry Bell Dartford M50 1:48:01 71.65
107 Colin Williamson Shrop Shufflers M55 1:48:06 71.62
108 Greg Houghton Calder Valley M55 1:48:33 71.44
109 Sean Mooney Eryri M40 1:48:37 71.41
110 Martin Garth Williams Eryri M55 1:48:42 71.38
111 David Tull Dartford M55 1:49:23 70.85
112 Winte Deforre London SM 1:50:02 70.34
113 Steve Wickem Erewash Valley M45 1:50:04 70.33
114 Dave Hopkins Telford AC M50 1:50:09 70.30
115 Ian Beattie TAC M45 1:50:57 69.99
116 Andrew Jackson OWLS M50 1:51:02 69.71
117 Sandra Grimes OWLS L45 1:51:07 69.68
118 Paul Oldfield FRA M45 1:52:16 69.00
119 Frank Brady Nailsea SM 1:52:35 68.88
120 Greg Sturdy Nailsea M50 1:54:04 67.86
121 David Gould TRA M50 1:54:35 67.68
122 Andy Smith Helsby M40 1:54:38 67.66
123 Jamie Drummond Shrewsbury AC SM 1:54:46 67.61
124 Andy Collus Eryri M40 1:55:18 67.19
125 Stuart Pedley Red Lion Bobbington SM 1:55:35 67.09
126 David Chrisman Droitwich AC M50 1:56:14 66.64
127 Tony Molloy Birchfield H M45 1:56:16 66.06
128 Janet Edwards Shropshire Shufflers L40 1:57:13 66.07
129 Julie Parsons OWLS M40 1:57:45 65.89
130 Pat Austin Dartford M40 1:57:46 65.89
131 Greg Berti Tattenhall M40 1:58:14 65.51
132 Lorraine Hardy Shropshire Shufflers L40 1:58:35 64.84
133 Garth Wynne SM 1:59:31 64.87
134 Rob Beeston Shrop Shufflers M45 1:59:43 64.80
135 Richard Bailey Shropshire Shufflers M55 1:59:46 64.78
136 Barry Nicholas Mercia M60 1:59:51 64.76
137 Jonathan Westaway Lancaster M SM 1:59:58 64.72
138 Grahame James Mercia M55 2:00:28 64.34
139 Tony Targett Nailsea M60 2:00:29 64.33
140 Geoff Cowell U/A M45 2:00:31 64.33
141 Bryan Bridges Shropshire Shufflers M40 2:01:02 63.85
142 Mick Edwards Dark Peak M60 2:01:48 63.71
143 Michael Brady Nailsea M45 2:02:00 63.44
144 Julian Bass Forest of Dean SM 2:02:03 63.42
145 Julie Cooper U/A L45 2:02:06 63.40
146 Tessa Alton Somer AC L45 2:03:02 62.91
147 Richard Paddock Shropshire Shufflers M45 2:03:47 62.68
148 Alan Hodgkiss Telford AC M55 2:03:58 62.63
149 J Smith NVAC M50 2:05:20 61.81
150 Daniel Morris Staffs H SM 2:08:47 60.24
151 Kathleen Preston Shrop Shufflers L55 2:09:05 59.97
152 John Carson Eryri M65 2:10:57 59.27
153 Jenny Clark OWLS L55 2:11:28 58.95
154 John Traxler TRA M50 2:12:26 58.52
155 Stephanie Charman Helsby L50 2:12:29 58.50
156 Mark Newell Dartford M40 2:12:48 58.42
157 Peter Brady Nailsea M45 2:12:48 58.42
158 Caroline Howard Tattenhall L35 2:13:06 58.16
159 Les Rowlinson Shropshire Shufflers M45 2:13:35 58.04
160 Anthony Frain Birchfield H M45 2:14:05 57.73
161 Phil Harris Mercia M50 2:14:05 57.73
162 Robert Tedcaster SM 2:15:01 57.32
163 Nicky Hodge 536 SL 2:16:14 56.85
164 Andy Davey U/A M45 2:16:14 56.85
165 Karl Morris London SM 2:16:44 56.72
166 Alison Wright OWLS L35 2:17:23 56.40
167 Carol Priestley OWLS L50 2:17:34 56.35
168 Chris Dawes Wrekin Road Runners 60M 2:18:39 55.92
169 Brian Belfield Staff Morland M55 2:18:42 55.91
170 Joanne Sharp Ludlow L40 2:19:26 55.57
171 Phil McVeigh Shropshire Shufflers SM 2:21:59 54.66
172 Peter Horton Cambridge H M50 2:30:02 51.59
173 Chris Edwards Dark Peak FR SM 2:34:35 50.14
174 Tony Wilkinson Eryri M45 2:40:46 48.23
175 Reg Carroll London M45 2:40:46 48.23