Wrekin Fell Race 2005

Race date: 
Sun, 10/04/2005 - 11:00am

Ave Leaders Time 0:36:51
Poss NAME CLUB Cat TIME % LS
1 Will Levett Shropshire SM 0:35:36 103.52
2 Ian Holmes Yorkshire SM 0:36:19 101.47
3 John Brown Greater Manchester SM 0:36:25 101.19
4 Alun Vaughan North Wales SM 0:36:42 100.41
5 John Heneghan Yorkshire SM 0:36:51 100.00
6 Mike Bouldstridge Warwickshire SM 0:36:53 99.91
7 Robert Little Dark Peak FR SM 0:37:11 99.11
8 Michael James Shrewsbury AC SM 0:37:13 99.02
9 Lloyd Taggart Derbyshire SM 0:37:21 98.67
10 Lee Siemazko Cumbria SM 0:38:00 96.98
11 Jonathan Mellor Merseyside U20M 0:38:06 96.72
12 Darren Kay Greater Manchester SM 0:38:16 96.30
13 Phil Winskill Derbyshire SM 0:38:22 96.05
14 Mark Croasdale Lanchashire V40 0:38:34 95.55
15 Chris Doyle Cumbria U20M 0:38:58 94.57
16 Bill Nock Worcestershire V40 0:39:05 94.29
17 Tim Edgerton Cheshire SM 0:39:14 93.93
18 Peter Vale Derbyshire SM 0:39:16 93.85
19 Alistair Brownlee Yorkshire U18M 0:39:18 93.77
20 Martin Humphreys Gloucestershire SM 0:39:20 93.69
21 Damian Nichol Cheshire SM 0:39:22 93.61
22 Dale Milliken Greater Manchester SM 0:39:25 93.49
23 John Hunt Merseyside SM 0:39:30 93.30
24 Mark Denham-Smith Cumbria SM 0:39:43 92.79
25 Ged Cudahey Derbyshire SM 0:39:52 92.44
26 Robin Sedman-Smith Shropshire SM 0:39:56 92.28
27 Dylan Jones North Wales SM 0:39:59 92.17
28 Andrew Davies Mercia SM 0:40:02 92.05
29 Mark Aspinall Lanchashire V45 0:40:06 91.90
30 Michael Wallis Lanchashire V45 0:40:24 91.22
31 David Lipscomb Kent SM 0:40:28 91.07
32 Danny Lewis East Wales SM 0:40:32 90.92
33 Dean Lacy Kent SM 0:40:33 90.88
34 Graham McNeil Cheshire V40 0:40:41 90.58
35 Adam Peers Merseyside U18M 0:40:46 90.40
36 Jason McGonigle Warrington AC U18M 0:40:47 90.36
37 Ian Houston North Wales SM 0:40:52 90.18
38 Christopher Heys Horwich Harriers SM 0:40:54 90.10
39 Stephen Mitchell Vale Royal AC U18M 0:40:55 90.07
40 Tom McGaff Cheshire V50 0:40:58 89.96
41 Mary Wilkinson Yorkshire SL 0:41:04 89.74
42 Andy Yapp Shropshire V40 0:41:19 89.19
43 Dave Finn East Wales SM 0:41:26 88.94
44 Tony Smith Merseyside SM 0:41:36 88.59
45 Ian Hughes Shropshire SM 0:41:44 88.30
46 Richard Thomas North Wales SM 0:41:46 88.23
47 Dave Marsh Greater Manchester U18M 0:41:51 88.06
48 Stuart Hunn Yorkshire SM 0:42:34 86.57
49 Kevin Spilman Gloucestershire V40 0:42:41 86.34
50 Paul Moores Warwickshire SM 0:42:53 85.93
51 Matt Giles Worcestershire SM 0:42:55 85.87
52 Patrick Wooddisse Gloucestershire SM 0:43:00 85.70
53 Ioan Ilie Telford AC SM 0:43:12 85.30
54 James Kievan Lanchashire U18M 0:43:23 84.94
55 Steve Gould Worcestershire V40 0:43:29 84.75
56 Philip Leybourne Salford SM 0:43:42 84.33
57 Josh Teece Matlock AC U20M 0:43:46 84.20
58 Mark Kinch Stoke & Staffs Moorlands V40 0:43:49 84.10
59 Harry Coates Skipton AC U18M 0:43:57 83.85
60 Dimitri Vorres East Wales V40 0:43:58 83.82
61 Christine Howard Matlock AC SL 0:44:01 83.72
62 Dexter Haywood Lincoln Wellington U18M 0:44:06 83.56
63 Sam Gray East Wales SM 0:44:17 83.22
64 Sam Cruchley Halesowen U18M 0:44:27 82.91
64 Andy Owen Middlesex SM 0:44:34 82.69
66 Natalie White Yorkshire SL 0:44:40 82.50
67 Kevin Cooke Hallamshire Harriers U20M 0:44:44 82.38
68 Neil Edwards Buckinghamshire V40 0:44:52 82.14
69 Tim Mitchell-Smith Middlesex SM 0:45:04 81.77
70 Sally Newman Greater Manchester LV40 0:45:11 81.56
71 Mike Addison Helm Hill V40 0:45:21 81.26
72 Graham McAra Cheshire Hill Racers V50 0:45:24 81.17
73 Tony Hulme Cheshire Hill Racers V50 0:45:25 81.14
74 Sharon Taylor Yorkshire SL 0:45:26 81.11
75 Andy Smith Telford AC SM 0:45:31 80.96
76 Bob Dredge Mercia V50 0:45:36 80.82
77 Wayne Prince Warwickshire SM 0:45:40 80.70
78 Darren Rimmer Telford AC SM 0:45:43 80.61
79 Phil Clayton Scunthorpe & District SM 0:45:45 80.55
80 Marc Dalea Essex SM 0:45:47 80.49
81 Steve Charleston Buckinghamshire V45 0:45:55 80.26
82 Emma Barclay Yorkshire SL 0:46:11 79.79
83 Noel Hogan Newport & District V40 0:46:14 79.71
84 Katie Ingram Lanchashire SL 0:46:34 79.14
85 Adrian Woods Myndd DU V40 0:46:45 78.83
86 Maureen Laney Lanchashire LV50 0:46:48 78.74
87 Mark Fenn U/A ? 0:46:54 78.57
88 David Shepherd Settle Harriers U18M 0:47:03 78.32
89 Jason Dowson Kent SM 0:47:05 78.27
90 Louise Roberts Cumbria SL 0:47:09 78.16
91 Jayne Lloyd North Wales LV40 0:47:10 78.13
92 Steve Jones Eryri V40 0:47:11 78.10
93 Trish Sloan Lanchashire SL 0:47:13 78.05
94 Lee Aston Telford AC SM 0:47:24 77.75
95 Leah Walland Essex SL 0:47:31 77.56
96 Paul Beeson Maldwynn Harriers SM 0:47:36 77.42
97 Andy Mason Springfield Striders V40 0:47:52 76.99
98 Ruth Metcalf North Wales SL 0:47:53 76.96
99 Paul Kent Cambridge Harriers V40 0:47:55 76.91
100 John Adair Holmfirth V50 0:48:04 76.67
101 Clare McKenna Greater Manchester SL 0:48:06 76.61
102 Andrew Sutton Buckinghamshire SM 0:48:11 76.48
103 Michael Sumbler U/A SM 0:48:19 76.27
104 Tim Jones Shropshire Shufflers V40 0:48:25 76.11
105 Bill Llewellyn Telford AC V40 0:48:30 75.98
106 Tracey Apps Essex SL 0:48:36 75.83
107 Matthew Winn-Smith Kent SM 0:48:38 75.77
108 Astrid Wingler Middlesex SL 0:48:40 75.72
109 Robin Guy Newport & District SM 0:48:54 75.36
110 Emma Stuart Cumbria U18L 0:48:55 75.34
111 Louise Taylor Shropshire SL 0:48:55 75.34
112 Paul Johnson U/A SM 0:48:56 75.31
113 Jevgenijs Petrovs Dolugocvpils SM 0:48:57 75.28
114 Graham Dews U/A V40 0:49:03 75.13
115 Jackie Lee North Wales SL 0:49:12 74.90
116 Sally Gilliver Cheshire LV40 0:49:14 74.85
117 Antony Shepherd Settle Harriers V40 0:49:22 74.65
118 Karen Smout Greater Manchester SL 0:49:27 74.52
119 Gavin Stewart Mercia SM 0:49:33 74.37
120 Eleanor Hall Essex SL 0:49:37 74.27
121 John Anderson Pendle V50 0:49:48 74.00
122 Nick Dybeck U/A V40 0:49:59 73.73
123 Anna Bartlet Shropshire SL 0:50:00 73.70
124 Leo Murray Shrewsbury AC U20M 0:50:02 73.65
125 Ruth Isaacs Merseyside LV40 0:50:10 73.46
126 Geoff Beech Telford Harriers V40 0:50:15 73.34
127 Rachel Pleeth Cheshire SL 0:50:18 73.26
128 John Korowajczyk Gloucestershire SM 0:50:27 73.05
129 Jennifer Dunn Cumbria SL 0:50:40 72.73
130 Pollyanne Veazey French Matlock AC U20L 0:50:46 72.59
131 Kate Ayres Cheshire LV45 0:50:52 72.45
132 Jamie Woodyard Essex SM 0:51:16 71.88
133 Ian Davies Retford V40 0:51:22 71.74
134 Anna Kelley Lanchashire LV40 0:51:36 71.42
135 Graham Chidley Mercia SM 0:51:40 71.33
136 Roland Stafford U/A SM 0:51:44 71.23
137 Victoria Musgrove North Wales LV40 0:51:45 71.21
138 John Williams Essex SM 0:51:50 71.10
139 Vaughan Griffiths Maldwynn Harriers V40 0:51:53 71.03
140 Graham Spencer Mercia V50 0:52:07 70.71
141 Grahame Hughes Mercia V40 0:52:11 70.62
142 Russ Haywood Lincoln Wellington V40 0:52:26 70.28
143 Peter Ramsdale Horwich RMI V40 0:52:28 70.24
144 Emma Clayton Scunthorpe & District U18L 0:52:31 70.17
145 Amanda Hewitt Merseyside LV40 0:52:37 70.04
146 David Cooke Telford Harriers SM 0:52:39 69.99
147 Andy Swann Telford Harriers SM 0:52:54 69.66
148 John Spencer Rotherham Harriers V40 0:53:14 69.23
149 Rachel Crowe Lytham Sarr U20L 0:53:15 69.21
150 Rick Robson Mercia V50 0:53:21 69.08
151 Dave Till Helm Hill V40 0:53:23 69.03
152 Jon Box U/A V40 0:53:26 68.97
153 Stephen Marr Wirral AC U20M 0:53:27 68.95
154 Owen Byrne Bearbrook V40 0:53:40 68.67
155 Ian Williams Essex SM 0:54:01 68.22
156 Colin Williamson Shropshire Shufflers V60 0:54:25 67.72
157 Roger Breakell U/A V50 0:54:27 67.68
158 Sally Hayes Cheshire LV40 0:54:29 67.64
159 Chris Knox Keswick V50 0:54:39 67.43
160 John Clarke Springfield Striders V40 0:54:42 67.37
161 William Darby MDC V50 0:54:44 67.33
162 Sandy Mackenzie Newport & District SM 0:54:55 67.10
163 Paul Sanderson Telford AC ? 0:55:21 66.58
164 Joan Clarke Worcestershire SL 0:55:27 66.46
165 Oona Ball Middlesex SL 0:55:40 66.20
166 Kevin Wright Springfield Striders V50 0:56:04 65.73
167 Steven Jackson Preston Harriers V40 0:56:09 65.63
168 Ian Clarke Worcestershire V50 0:56:19 65.44
169 Rhian Bennion Middlesex SL 0:56:42 64.99
170 Sharon Woods Myndd DU LV40 0:56:51 64.82
171 Rebecca Howarth Leigh Harriers U18L 0:57:03 64.60
172 Duncan Jones Mercia SM 0:57:15 64.37
173 Geoff Allinson Telford Harriers SM 0:57:16 64.35
174 Phil Neale Telford AC V40 0:57:33 64.03
175 Adrian Donnelly U/A V40 0:57:39 63.92
176 Alan Hodgkiss Telford AC V60 0:57:45 63.81
177 Emma Bayliss Griffithstown Harriers SL 0:57:54 63.65
178 Davina Cooke Shropshire SL 0:58:03 63.48
179 Michael Edwards Wrexham V60 0:58:27 63.05
180 Richard Guy Newport & District SM 0:58:30 62.99
181 Colin Downey Dudley Kingswinford RC V40 0:58:55 62.55
182 Sue Clarke Essex LV40 0:58:56 62.53
183 Paul Wilson Wharfedale V40 0:59:29 61.95
184 Mark Newell Cambridge Harriers V40 0:59:37 61.81
185 David Heath Newport & District V50 0:59:52 61.56
186 Bill Wayne Leamington AC V50 1:00:07 61.30
187 Andrew Biddle West Pennine Runners V50 1:00:11 61.23
188 Barrie Nicholas Mercia FR V60 1:00:16 61.15
189 Katherine Cole Horwich RMI Harriers U20L 1:00:22 61.05
190 Terri Davies Maldwynn Harriers V40 1:00:25 61.00
191 Dave Nichols Mercia V50 1:00:25 61.00
192 Samantha Morphet CFR U18L 1:01:46 59.66
193 Mark Spencer Chesterfield F C SM 1:02:19 59.14
194 Carol Dredge WCH LV40 1:03:36 57.94
195 Mick Edwards Dark Peak FR V60 1:03:48 57.76
196 Chris Dempsey Merseyside LV40 1:03:51 57.72
197 Alison Lewis Telford Harriers LV40 1:05:09 56.56
198 Lynne Nichol Pennine SL 1:05:24 56.35
199 Michael Coffey Bingley SM 1:05:35 56.19
200 Anthony Frain Birchfield V60 1:06:05 55.77
201 Chris Edwards Dark Peak FR SM 1:06:17 55.60
202 Jane Mapp Ludlow Runners LV40 1:07:21 54.72
203 Christine Tanner Griffithstown Harriers LV40 1:07:26 54.65
204 Helen MacDonald-Jones Newport & District LV50 1:07:30 54.60
205 Christine Dickenson Merseyside LV40 1:08:44 53.62
206 Peter Kelly U/A V40 1:08:56 53.46
207 Mike Murray U/A V50 1:11:00 51.90
208 Mike Moore Stafford Harriers V60 1:12:20 50.95