Wrekin Fell Race 2003

Race date: 
Sun, 06/04/2003 - 11:00am

Position Name No. Club Cat. Time Min. Sec.
1 Mark Buckingham 290 Holmfirth U18M 37 03
2 Andy Ellis 289 Vale Royal AC U18M 38 36
3 Chris Doyle 286 Trafford AC U18M 39 18
4 Robert Little 191 Mercia U20M 39 57
5 Stuart Hunn 76 Skipton AC U18M 40 02
6 Patrick Devine-Wright 353 Unattached SM 40 29
7 Andrew Tapps 345 Mercia SM 40 52
8 Ian Hughes 321 Shrewsbury SM 41 07
9 Jonny Mellor 316 Wirral U18M 41 20
10 Andrew Carruters 340 Halesowen AC 40M 41 28
11 Andy Mouncey 324 Hinckley SM 41 37
12 Colin Lancaster 252 Ludlow Runners 40M 41 51
13 John Sanders 323 Telford Harriers SM 42 00
14 Sam Baker 274 Macclesfield Harriers U18M 42 25
15 Matthew Clewes 318 Mercia 40M 42 38
16 Tim Egerton 277 Trafford U20M 43 00
17 Richard Griffiths 268 Holmfirth Harriers AC 45M 43 04
18 Karrie Hawitt 177 Warrington AC U18W 43 12
19 Andy Smith 284 Telford AC 40M 43 30
20 Roger Lamb 329 Mercia FR SM 43 53
21 Dave Tait 315 Dark Peak FR 55M 45 33
22 Hayon Jones 296 Newtown 40M 45 44
23 Noel Hogan 317 Newport District RC SM 45 47
24 Bob Dredge 326 Mercia 50M 46 36
25 Edward Davies 352 Mercia 45M 47 28
26 Tom Orton 282 Tamworth AC U20M 47 34
27 Kevin Cooke 195 Hallamshire U18M 47 37
28 Katie Ingram 292 Chorley Harriers U18W 47 41
29 Glenn MacDonald-Jones 333 Newport District RC 45M 47 43
30 Rod Sinclair 291 Unattached SM 48 22
31 Mark Bridge 254 Pendle AC U18M 48 27
32 Peter Ramsdale 280 Horwich RMI 45M 48 33
33 Danny Kevan 180 Wigan Harriers U18M 48 46
34 Anthony Nicholls 354 Wrekin Road Runners SM 49 10
35 Simon Dawes 350 Telford AC 45M 49 18
36 Keith Richards 335 Mercia 45M 49 25
37 Sarah Tunstall 275 Border Harriers U18W 49 38
38 Tim Jones 347 Shrewsbury Shufflers 40M 50 04
39 Stephen Marr 279 Wirral AC U18M 50 09
40 Wayne Percival 343 Ambleside 40M 50 24
41 Andrew Davies 355 Telford Harriers 50M 50 34
42 David Cheshire 298 Newtown U18M 50 37
43 Ian Davies 346 Mercia 40M 50 51
44 Grahame Hughes 339 Mercia 40M 50 53
45 Roy Marlow 295 Dark Peak 55M 51 38
46 Paul Sanderson 285 Telford AC 50M 51 56
47 Chris Edwards 288 Dark Peak FR SM 52 07
48 Dave Davis 331 Telford AC 45M 52 56
49 Bill Waine 278 Leamington AC 50M 52 59
50 Derek Owen 334 Shrewsbury 50M 53 05
51 Ian Smith 271 Horwich Harriers AC 50M 53 10
52 Barry Slater 263 Settle Harriers 45M 53 52
53 Sheryl Slater 261 Settle Harriers U18W 54 12
54 Sue Ellis 246 Tattenhall 40F 54 26
55 David Gould 330 Trial Running Association 50M 55 27
56 John Page 294 Todmurden 50M 55 44
57 Sarah Gatford 253 Telford AC U20W 55 45
58 Jonathan Box 273 40M 56 05
59 Lucy Griffiths 269 Holmfirth U18W 56 22
60 Dave Hopkins 351 TAC 50M 56 47
61 Andrew Costigane 327 U/A 40M 56 52
62 Alison Lewis 341 Telford Harriers 35W 56 59
63 Geoff Cowell 336 Unattached 45M 57 13
64 John Brown 342 Newport District SM 57 22
65 John Agg 293 Radcliffe AC 40M 57 39
66 Patrick Haydock 328 Fell Runners Association SM 57 51
67 Laura Livesey 272 Chorley AC U18W 58 00
68 Vaughan Griffiths 297 Newtown SM 58 11
69 David Heath 325 Newport District RC 50M 58 36
70 Julie Fletcher 299 Welshpool 45W 61 49
71 Alan Hodgkiss 322 Telford AC 55M 62 11
72 Ian Tansley 283 FRA 40M 62 19
73 Mick Edwards 287 Dark Peak FR 60M 62 51
74 Dave Peers 257 Pensby Runners 40M 63 29
75 Gordon Trevor 337 Shrewsbury 50M 63 38
76 Grahame James 338 Mercia 55M 64 52
77 Helen MacDonald-Jones 332 Newport District RC 45W 64 59
78 Dave Jackson 349 Telford AC 45M 65 33
79 Chris Dawes 344 Wrekin Road Runners 60M 68 32
80 Joanna Sharpe 320 Ludlow Runners 40W 75 10
John Richards 319 55M DNF
Kevin Nash 348 Ludlow Runners SM DNF
Paul Moores 281 Tamworth U20M DNF