Shropshire Weekend Combined Results

Race date: 
Sun, 08/02/2009 - 11:29am
Shropshire Weekend 2009
Combined Results
Three times the Titterstone Clee time, plus time for Long Mynd Valleys
 
Combined Titterston Clee   Valleys Combined
Position NAME CLUB Cat Race# Poss Time TClee X3 Time Time
1 Tim Werrett Mercia SM 212 1 0:21:12 1:03:36 + 2:06:22 = 3:09:58
2 Malcolm Muir Springfield Striders SM 227 2 0:22:12 1:06:36 + 2:06:12 = 3:12:48
3 Jackie Lee Eryri SL 244 5 0:23:17 1:09:51 + 2:06:27 = 3:16:18
4 Andy Davies Mercia M40 225 6 0:23:54 1:11:42 + 2:11:06 = 3:22:48
5 Peter Gardner FRA M45 238 8 0:25:08 1:15:24 + 2:22:05 = 3:37:29
6 Richard Hornsby Ludlow SM 209 10 0:25:19 1:15:57 + 2:23:01 = 3:38:58
7 Grant Lloyd Shrewsbury AC SM 222 7 0:24:57 1:14:51 + 2:26:10 = 3:41:01
8 Charlie Bailey Shrewsbury AC SM 221 14 0:26:10 1:18:30 + 2:25:44 = 3:44:14
9 Steve Bajic Telford Harriers M50 207 16 0:26:29 1:19:27 + 2:27:27 = 3:46:54
10 Stuart Tromans U/A M40 214 22 0:27:27 1:22:21 + 2:25:10 = 3:47:31
11 Bob Dredge Mercia M55 239 11 0:25:50 1:17:30 + 2:31:09 = 3:48:39
12 Tim Jones Shropshire Shufflers M45 247 12 0:25:56 1:17:48 + 2:33:27 = 3:51:15
13 Philip Johnson Dudley Kingswinford M50 213 21 0:27:16 1:21:48 + 2:32:28 = 3:54:16
14 Rick Robson Mercia M50 215 20 0:27:11 1:21:33 + 2:35:34 = 3:57:07
15 Andrew Hearle Mercia M50 249 26 0:28:39 1:25:57 + 2:34:20 = 4:00:17
16 Andrew Mason Springfield Striders M40 202 25 0:28:10 1:24:30 + 2:35:48 = 4:00:18
17 Dave Nichols Mercia M55 226 29 0:28:57 1:26:51 + 2:43:43 = 4:10:34
18 Paul Stukas Springfield Striders M45 224 27 0:28:47 1:26:21 + 2:47:18 = 4:13:39
19 Gary Gunner Croft Ambry M60 218 35 0:29:51 1:29:33 + 2:46:40 = 4:16:13
20 Tim Brockington Springfield Striders M50 229 18 0:27:08 1:21:24 + 2:55:31 = 4:16:55
21 Lisa Garside Telford AC L40 242 36 0:29:53 1:29:39 + 2:48:49 = 4:18:28
22 Andrew Stroud Springfield Striders SM 287 33 0:29:40 1:29:00 + 2:50:54 = 4:19:54
23 Alex Pryde Mercia SM 217 19 0:27:11 1:21:33 + 2:58:34 = 4:20:07
24 Neil Collins Ludlow Runners M50 205 23 0:27:31 1:22:33 + 2:57:58 = 4:20:31
25 Ian Marshall Cambridge Harr M60 232 38 0:30:32 1:31:36 + 2:51:04 = 4:22:40
26 Neil Bradley Springfield Striders M50 245 37 0:29:57 1:29:51 + 2:55:29 = 4:25:20
27 Ann Kerby-Collins Ludlow Runners L40 204 40 0:31:12 1:33:36 + 2:55:38 = 4:29:14
28 John Nightingale U/A SM 206 30 0:29:03 1:27:09 + 3:05:19 = 4:32:28
29 Francis Uhlman WFRA M65 230 34 0:29:48 1:29:24 + 3:03:19 = 4:32:43
30 John Legge Springfield Striders M40 250 45 0:34:19 1:42:57 + 2:50:26 = 4:33:23
31 Tom Davies Croft Ambry M60 216 43 0:33:52 1:41:36 + 3:13:54 = 4:55:30
32 Janet Hill Springfield Striders L50 203 41 0:32:29 1:37:27 + 3:26:04 = 5:03:31
33 Gordon Trevor Shrewsbury AC M55 234 47 0:37:17 1:51:51 + 3:18:08 = 5:09:59
34 Grahame James Mercia M60 220 46 0:37:12 1:51:36 + 4:07:33 = 5:59:09
35 Colin Bostock Long Eaton RC M50 210 44 0:33:56 1:41:48 + DNF =
36 Graham Birch Kenilworth Runners M40 211 3 0:22:26 1:07:18 + DNS =
37 James Paddock Shropshire Shufflers SM 248 4 0:23:13 1:09:39 + DNS =
38 Ifor Powell Westbury Harriers M40 237 9 0:25:13 1:15:39 + DNS =
39 Adrian Donnelly Mercia M45 219 13 0:26:04 1:18:12 + DNS =
40 Patrick Pearson Croft Ambrey M40 231 15 0:26:27 1:19:21 + DNS =
41 Russel Mapp Mercia M50 208 17 0:26:43 1:20:09 + DNS =
42 Dave Haden Stourbridge RC M40 223 24 0:27:40 1:23:00 + DNS =
43 John Lyden Ludlow M45 246 28 0:28:48 1:26:24 + DNS =
44 Ross Donovan U/A SM 236 31 0:29:13 1:27:39 + DNS =
45 Gary Joslin Springfield Striders M40 228 32 0:29:31 1:28:33 + DNS =
46 Chris Kent U/A SM 240 39 0:30:35 1:31:45 + DNS =
47 Richard Squires U/A M45 243 42 0:32:43 1:38:09 + DNS =
48 Kate Rigby U/A L60 241 48 0:37:43 1:53:09 + DNS =
49 Rachel Kingston U/A SL 235 49 0:38:04 1:54:12 + DNS =
50 Nick Kingston Mercia M60 233 50 0:38:05 1:54:15 + DNS =